Kasia Waniek

Wielka prośba

komunikacjaW przeciągu ostatnich dni doszło do kumulacji zdarzeń, do których zdecydowałam się w tym poście nawiązać.

Pierwsza kwestia, o której chcę napisać to sprawa ustalenia terminu wizyty na zabieg. Każda osoba dzwoniąca na numer podany na stronie Ambulatorium Gynmed jest przeze mnie lub inne konsultantki informowana, że termin wizyty jest rezerwacją, można ją w każdej chwili odwołać. Podczas każdej rozmowy pytam między innymi o decyzję – czy decyzja o przerwaniu ciąży została podjęta i czy jest stabilna. Za każdym razem proszę o powiadomienie mnie o zmianie decyzji, lub o odwołaniu rezerwacji, umawiam się też na telefoniczne potwierdzenie przyjazdu. W tym miejscu jeszcze raz zdecydowanie proszę o powiadamianie mnie, że wizyta nie dojdzie do skutku. Całkowicie rozumiem, że decyzję można zmienić, nie jest to ani dla mnie, ani dla Ambulatorium Gynmed żaden problem. Dla nas ważne jest, żeby decyzja była świadomie podjęta i żeby kobieta mogła ją zintegrować, niezależnie czy chodzi o decyzję o usunięciu ciąży, czy też o jej donoszeniu.

Chodzi o to, że regularnie dochodzi do zablokowania terminu, który po prostu przepada, i inne osoby muszą przez to czekać dwa razy dłużej. To więc nie tylko sprawa komunikacji, ale również podstawowej solidarności: proszę przekazywać termin dalej. Wystarczy krótki SMS lub mail wysłany na adres: katarzyna.waniek@gynmed.at.

Druga sprawa dotyczy zgłoszeń na numer dyżurny. Godziny dyżurów telefonicznych wymienione są w paru miejscach na stronie Ambulatorium Gynmed, zazwyczaj jednak odbieram telefony również poza godzinami dyżuru. Dyżury są wolontariackie, może się więc zdarzyć, że nie będę mogła odebrać telefonu. Zawsze oddzwaniam, lub daję znać np. SMS-em, że już mogę rozmawiać. Proszę do mnie nie dzwonić z numerów bez identyfikacji, telefonów z nieznanego numeru nie odbieram programowo, ponieważ najczęściej w ten sposób dzwonią osoby chcące porozmawiać o sądzie ostatecznym, moim domniemanym strachu przed śmiercią i minimalnej szansie na życie wieczne.

Dziękuję za troskę, jednak proszę o wyrozumiałość – z osobami nieznajomymi nie prowadzę rozmów na tematy światopoglądowe, a tym bardziej nie blokuję takimi rozmowami linii telefonicznej.

Można się ze mną skontaktować również pisząc na adres mailowy katarzyna.waniek@gynmed.at, wszystkie maile kierowane w jęzku polskim na adres mailowy Gynmed są przekierowywane do mnie. Nie odpowiadam w mailach na pytania, które zazwyczaj pojawiają się podczas rozmowy telefonicznej, przyczyną jest to, że pytania są złożone a odpowiedzi zbyt obszerne, żeby je każdorazowo spisywać. Chętnie wysyłam linki, szczególnie, że odpowiedzi na wiele pytań znajdują się na stronie www.gynmed.at, lub na tym blogu.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do lektury.

WEB design, production & maintenance by FOX medialab & design * www.fox.co.at